China Pai Mutan - fehér tea

Dijus

Főadminisztrátor
Üzemeltető
Szeretsz teázni? Mindig is szeretted volna kipróbálni a valódi kínai teát? Akkor ez neked szól!

Imádom a teákat és mindig is szerettem volna kipróbálni, hogy a filteres tea mellett vajon milyen ízvilágot rejtenek az igazi tealevelek. Csakhogy tudni kell, hogy nem egy olcsó mulatság. Azonban a múlt héten gondoltam egyet és mondom, egye fene, próbáljuk ki. Sok oldalt átböngésztem, mire a Manu tea mellett adtam le a voksomat. Egy 50 g-os csomag (minta) mellett döntöttem, bőven elég lesz. Minden tea mellé oda van írva, mikorra várható a szállítás és az valós is. Valóban kihozzák pár nap alatt.​

Vélemény? (még csak első benyomás alapján)

Ma kaptam meg a rendelt csomagot és már le is áztattam egy adagot. Az íze kellemes, frissítő, és egyáltalán nem keserű. A tasakon szereplő leírás alapján készítettem el, így ezt ajánlom nektek. Figyeljetek, hogy ne áztassátok túl a tealeveleket, különben romlik az minősége és keserű lesz. Azoknak is bátran tudom ajánlani, akik nem nagyon szeretik a teát!​

Ára?

Az 50g-os kiszerelés 1880 Ft-ba kerül, amire még én is azt mondtam, hogy egye fene. Hiszen ha belegondoltok, a filteres teákért is simán elkérnek 800-1000-1500 Ft-ot és csak 20 főzésre elég. + 890 Ft-os szállítási díjat kell fizetni, de hol nem? :D

Megéri?

Szerintem abszolút megéri! :D Ha csak egy mintát is, de egyszer mindenképpen próbáljátok ki!

fehér tea.jpg

A teáról

Édes, laktató, frissítő - a kínai Fujian tartomány legmagasabb minőségű fehér teája, amely a tea imádók körében világszerte közkedvelt. Fehér bazsarózsa, mint ahogy még nevezik, egész napi fogyasztásra is alkalmas. Azok, akik szorgalmasan dolgoznak, intenzíven pihennek vagy aktívan sportolnak - mindig szívesen kortyolnak a lágy finomságból.​

Eredete

A korábban csak kényes császári nyelvre szánt teát ma mindenki megkóstolhatja. Pai Mu Tan-t hoztuk a kínai délkeletről. Fujian tartomány híres tea kertjeiből. A magas hegyek, a páratartalom és a speciális talajviszonyok sok teafajtának adnak helyet. A Pai Mu Tan vagy a fehér bazsarózsát a rügyek nagy aránya és a rendszeres, nem összetört levelek jellemzik.​

Többnyire a kínai teák Fuding Da Bai vagy Zhenge Da Bai fajtáiból áll. A betakarítás általában március közepén kezdődik, és 3-4 hétig tart. A gyűjtemény kézi és nagyon óvatos. A feldolgozás két lépést tartalmaz - először elhervadnak a tealevelek majd szárítják. Semmi esetre sem magas hőmérsékletű folyamat. A fehér tea nagyon gyengéd, mert hosszú és alacsony hőmérsékleten szárítják. A legenda szerint Pai Mu Tan időtlen idők óta csak a császári udvarba szolgálták.​

A valóság azonban az, hogy ez az ital története 960-1279-ig nyúlik vissza, amikor a Sung dinasztia uralkodott Kínában. A fehér tea kizárólag ritka látogatások során szolgált. Azóta azonban a termelés bővült, és a termelés növekedett. Nem csak Kína engedheti meg magának, ahol mellesleg nagyon népszerű, hanem Európában és Amerikában is. A Pai-t fordítása fehér, Mu Tan mint a bazsarózsa. Bai Mu Dan néven is értékesítik.​

MANU TEA: CHINA PAI MUTAN - fehér tea | ManuTea.hu

Ti próbáltatok már valódi teát? Írjátok meg!

Sziasztok! Mi még régebben csoportosan voltunk teaházban ahol a tulajdonos maga főzte az eredeti teákat tealevelekből, hagyományos főzőben. Mit mondjak ízre kicsit kesernyés volt, pontosan nem tudom megmondani milyen fajtát ittunk. Bár az én véleményem nem mérvadó, mert a rendes gyümölcsből készült (nem filteres) teákat is mézezem és citromlevezem. Kaptam vietnámi ismerőstől rendes leveles teát, azt sem tudom milyen fajta mert nem tudok vietnámiul, de az nem volt kesernyés. Én is nagyon szeretek teázni, de maradok a gyümölcsösöknél valódi szárított gyümölcsökkel, amiket miután kiáztak akár meg is lehet enni, igaz az íze addigra kevésbé lesz jellegzetes, de legalább nem megy kárba. :)

Sziasztok!
Nagyon finom lehet.:) Szeretem a teákat,bár pl kávét életemben nem ittam. Nekem menta és citromfű volt a kertben volt nyáron a kertben. Azt szárítottam meg,és eltettem télire,nagyon finom esténként,megbolondítva egy kis bodzával.🍵