Hogyan készül(t)?

Itt segítséget kérhettek letöltéssel, felirattal, vagy bárminemű technikai gonddal kapcsolatban!
Dijus
Adminisztátor

2017.11.03. 13:42

Kép

Szeretnék nektek betekintést adni a "kulisszák" mögé, avagy hogyan orvosolom a technikai bakit Queen Insoo-val kapcsolatban...

Pár hónapja írtam, hogy nehézkes egy rész elkészítése, mivel a felirat időzítése a reklámok miatt egyáltalán nem egyezik a képpel (tovább nehezíti a gondot az, hogy a videó hangja is iszonyatos, nem ott van, ahol lennie kell, a részek sok esetben némák, ha le akarja őket játszani az ember), így minden egyes sort kézzel kellett időzítenem, mígnem ezt meguntam és kitaláltam rá egy másik módszert. Roppant egyszerű, ugyanakkor eléggé időigényes egyben... Hogy mit is csinálok?

1. lépés: az adott rész videóját egy MKVtoolnix nevezetű programmal megnyitom, majd kimentem belőle a hangfájlt
2. lépés: az előbb kapott hangfájlt megnyitom egy Wondershare Video Converter Ultimate nevezetű konvertáló programmal, ahol ezt a fájlt .mp3-ként elmentem
3. lépés: az adott részt átkonvertálom egy HandBrake nevezetű programmal úgy, hogy a hangot kiveszem belőle és a kép minőségét javítom - ez a procedúra tart 1,5-2 órán keresztül
4. lépés: a kapott .mp3 és a legutoljára átkonvertált .mp4 fájlokat megnyitom a Sony Vegas Pro 12.0 nevű videó szerkesztő programmal
5. lépés: a fent említett program segítségével kivágom a reklámokat a videóból (sajnos kettő is van benne, idegesítő)
6. lépés: elmentem a megszerkesztett fájlomat - ez tart 1-1,5 órán keresztül
7. lépés: FORDÍTÁS
Végső mozzanat: ismét segítségül hívom a HandBrake nevezetű programot, mellyel beleteszem az adott részbe a feliratot... - ez is eltart 1-1,5 óráig

Az 1-8. részeknél ugyanezt meg fogom csinálni, csupán nem vágom ki a reklámokat a videókból, mivel minden sort kézzel időzítettem, és kárba veszne az eddig belefektetett munkám.

Válasz küldése