Kína Onmyoji (The Yin Yang Master))(2021)

Samandriel

Fordító
O1.jpgO2.jpgO3.jpgO4.jpgO5.jpgO6.jpgO7.jpg

Cím: 侍神令 | Onmyoji (The Yin Yang Master)
Megjelenés: 2021. február 12..
Ország: Kína
Hossz:
Műfaj:
akció, fantasy
Szereplők:
  • Chen Kun
  • Zhou Xun
  • Shaw Qu
  • Shen Yue
  • William Chan
  • Wendy Zhang
Rövid leírás:
A népszerű mobiljáték, az "Onmyoji" filmváltozata, amivel életre kelthetik a játék fantáziavilágát.

Last edited by a moderator:

Samandriel

Fordító
A film a népszerű mobiljáték, az "Onmyoji" filmváltozata. Akit érdekel, ezen a linken megtalálja a játékhoz tartozó kis karaktertörténeteket, egy érdekes animációs világgal tálalva: Onmyoji
Nem tudom, hogy készültek-e hozzájuk magyar feliratok, de ha egy-egy történet felkelti az érdeklődéseteket, jelezzétek nekem és készíthetek hozzá:)

Ez érdekelni fog.
A tavalyi netflixes verzióhoz képest ez folytatás lesz, vagy ugyanaz a történet??
Mert ott is be van hirdetve egy újabb, feliratkoztam a hírre, emlékeztet majd ha minden igaz, amikor elérhető a film. A másikat megnéztem, izgalmas volt. Kicsit bl beütést éreztem Qingming és Boya között :) Bár ott mindketten fiúk voltak, de a szerepet jól játszották :)

Samandriel

Fordító
Ez érdekelni fog.
A tavalyi netflixes verzióhoz képest ez folytatás lesz, vagy ugyanaz a történet??
Mert ott is be van hirdetve egy újabb, feliratkoztam a hírre, emlékeztet majd ha minden igaz, amikor elérhető a film. A másikat megnéztem, izgalmas volt. Kicsit bl beütést éreztem Qingming és Boya között :) Bár ott mindketten fiúk voltak, de a szerepet jól játszották :)
A két filmnek nincs köze egymáshoz, mint filmek, csupán ugyanabból a regényből lettek adaptálva, de nagyon más a megközelítésük, ugyanakkor mindegyik az onmyoji-shikigami kapcsolatot, vagyis a mesterek és az őket szolgáló lények kapcsolatát boncolgatja valamilyen formában. Qing Ming vagyis Abe no Seimei egyfajta reformátor ezen a téren, aki változtatni akar a shikigami-k úgymond szolgaként való használatán és sokkal inkább társként tekint rájuk. Ez utóbbi nem spoiler, még én sem láttam a filmet magát, csak azt mondom, ami a játékban van.
Igen lesz neki folytatása. Magát a Qing Ya Ji-t, a tavalyit, is fordítottuk volna, de aztán megvette a Netflix, ők pedig magyar fordítást is készítettek hozzá, így nem sok értelmét láttuk, ezért le is lett szedve, viszont a folytatása még fent van itt az oldalon, a tervezettek között. A Qing Ya Ji elég bl-es beütésű lett, igen, de nem bl és nem is bl regény alapján készült. Nagyon sok helyen "queerbait-ként" utalnak rá, ami annyit tesz, hogy nem bl és nem is hirdeti magát annak, viszont nagyon sok olyan elemet tartalmaz, ami alapján az is lehetne, amivel az lgbtq közösséget akarták megcélozni.

Igen, semmi olyan nem történt, ami bl-re utalt volna igazán, de az érzet ott volt. Nekem tetszett,a játékot nem ismerem, csak itt láttam a tervezettek között, és érdekelt, hogy mikor fog kb kijönni :) ezért kerestem rá. De azonnal volt 2001-es találattól kezdve minden, csak nem az ami igazán érdekelt volna, de ha már ott volt, és van netflix fiókom, így megnéztem. Tavaly még nem ismertem az oldalt, így nem tudtam, hogy volt itt is :)

Samandriel

Fordító
Igen, semmi olyan nem történt, ami bl-re utalt volna igazán, de az érzet ott volt. Nekem tetszett,a játékot nem ismerem, csak itt láttam a tervezettek között, és érdekelt, hogy mikor fog kb kijönni :) ezért kerestem rá. De azonnal volt 2001-es találattól kezdve minden, csak nem az ami igazán érdekelt volna, de ha már ott volt, és van netflix fiókom, így megnéztem. Tavaly még nem ismertem az oldalt, így nem tudtam, hogy volt itt is :)
Sajnáltam is, hogy lett neki magyar felirata, mert nagyon vártam, de hát ez van. Ez a film pedig február 12-én jött ki, de még az angol feliratra és még inkább a jobb minőségű videóra várunk, ez igaz az Assassin in Red-re is, de mindkettő mindenképp a Jiang Ziya fordítása után fog sorra kerülni :)